Szombathelyi Egyházmegye

Szécshenyi 2020 - Európai Regionális Fejlesztési Alap

>

»

<

«

Eseménynaptár – 2009. szeptember

1. kedd
2. szerda
3. csütörtök
4. péntek Szily-emléknapok című kulturális és helytörténeti rendezvénysorozat 16 óra Szombathely
5. szombat Szily-emléknapok című kulturális és helytörténeti rendezvénysorozat 16 óra Szombathely
Dr. Papp Lajos szívsebész-professzor előadása (Nick) 16 óra Nick, Szent Anna-templom
6. vasárnap Szentségimádás a Jézus Szíve plébániatemplomban 10 óra Szombathely, Jézus Szíve-templom (Szőllős)
Templommegáldás (Szombathely-Herény) 9.30 óra Szombathely, Szent György-templom
Templombúcsú (Lispeszentadorján) Lispeszentadorján, Szent Adorján-templom
7. hétfő Egyházmegyei papi lelki nap 10 óra Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia
8. kedd
9. szerda
10. csütörtök Szentségimádás papokért és papi hivatásokért 20 óra Szombathely, Székesegyház
11. péntek Az Egyházmegye hitoktatóinak Veni Sancte ünnepsége 16 óra
Gyalogos zarándoklat (Zalaegerszeg-Sümeg) 14.45 óra Zalaegerszeg, Szent Mária Magdolna-templom
12. szombat Gyalogos zarándoklat (Zalaegerszeg-Sümeg) 14.45 óra Zalaegerszeg, Szent Mária Magdolna-templom
Megemlékezés Mindszenty József elítélésének 60. évfordulója alkalmából (Körmend) 11 óra Körmend-Horvátnádalja, Szentlélek-templom
Egyházmegyei métabajnokság 10 óra Zalaegerszeg, Aquatherma Termálfalu és Kemping
Kis-Máriacelli nagybúcsú 16 óra Celldömölk, Nagyboldogasszony-templom
Mária neve napi búcsú (Vasvár) 19 óra Vasvár
13. vasárnap Gyalogos zarándoklat (Zalaegerszeg-Sümeg) 14.45 óra Zalaegerszeg, Szent Mária Magdolna-templom
Kis-Máriacelli nagybúcsú 16 óra Celldömölk, Nagyboldogasszony-templom
Mária neve napi búcsú (Vasvár) 19 óra Vasvár
Fatimai este (Szombathely) 18 óra Szombathely, Szent István király templom
Orgonahangverseny (Szentgotthárd) 18 óra Szentgotthárd, Ciszterci-templom
Püspöki szentmise (Magyarszecsőd) 10.30 óra Magyarszecsőd, Kisboldogasszony-templom
14. hétfő
15. kedd A Magyar Katolikus Kultúra Napjai rendezvénysorozat (Szombathely) Szombathely
16. szerda A Magyar Katolikus Kultúra Napjai rendezvénysorozat (Szombathely) Szombathely
A szombathelyi Magyarok Háza rendezvénye 18 óra Szombathely, Don Bosco Művelődési Ház
17. csütörtök A Magyar Katolikus Kultúra Napjai rendezvénysorozat (Szombathely) Szombathely
18. péntek Karitász önkéntesek képzése Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia
Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium küldetésnyilatkozatának ünnepélyes szentmise keretében történő átadása (Zalaegerszeg) 10 óra Zalaegerszeg, Zárda utca
19. szombat Tanulmányi kirándulás pedagógusoknak (Pannonhalma) Pannonhalma
Keresztény Családi Piknik a KÉSZ-szel (Szombathely) 8 óra Szombathely, Szent Kvirin (Szalézi) Plébánia
Kulturális Örökség Napjai 2009 (Miród-forrás) 11 óra Kemestaródfa
Kulturális Örökség Napjai 2009 (Nick) 15 óra Nick, Szent Anna-templom
20. vasárnap Kulturális Örökség Napjai 2009 (Miród-forrás) 11 óra Kemestaródfa
Kulturális Örökség Napjai 2009 (Nick) 15 óra Nick, Szent Anna-templom
21. hétfő
22. kedd KÉSZ Körmendi Csoport (Körmend) 18 óra Körmend, Polgármesteri Hivatal nagyterme
23. szerda Boldogok a tisztaszívűek - Imaest a tisztaságért (Szombathely) 20 óra Szombathely, Székesegyház
III. Szakrális Művészetek Hete - Egyházmegyei Múzeum és Kincstár (Szombathely) Szombathely, Egyházmegyei Múzeum és Kincstár
Jótékonysági vásár (Szombathely-Szőllős) 14 óra Szombathely, Jézus Szíve plébánia altemploma (Szőllős)
24. csütörtök Jótékonysági vásár (Szombathely-Szőllős) 14 óra Szombathely, Jézus Szíve plébánia altemploma (Szőllős)
Taizéi imaóra (Szombathely) 19 óra Szombathely, Brenner János Kollégium kápolnája
III. Szakrális Művészetek Hete - Egyházmegyei Könyvtár (Szombathely) 10 óra Szombathely, Egyházmegyei Könyvtár
25. péntek Jótékonysági vásár (Szombathely-Szőllős) 14 óra Szombathely, Jézus Szíve plébánia altemploma (Szőllős)
III. Szakrális Művészetek Hete - Egyházmegyei Könyvtár (Szombathely) 10 óra Szombathely, Egyházmegyei Könyvtár
Sajtóapostolok VIII. Országos találkozója (Szombathely) Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely)
26. szombat Jótékonysági vásár (Szombathely-Szőllős) 14 óra Szombathely, Jézus Szíve plébánia altemploma (Szőllős)
Sajtóapostolok VIII. Országos találkozója (Szombathely) Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely)
Német nyelvű püspöki szentmise (Szombathely) 19 óra Szombathely, Székesegyház
Harangszentelés (Uraiújfalu) 10 óra Uraiújfalu, Jézus Szíve-templom
Lukács-kurzus (Táplánszentkereszt) 9 óra Táplánszentkereszt
Családfesztivál (Zalaegerszeg) 10 óra Zalaegerszeg, Ady Endre Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
III. Szakrális Művészetek Hete - Egyházmegyei Múzeum és Kincstár (Szombathely) 9 óra Szombathely, Egyházmegyei Múzeum és Kincstár
A Karmel együttes előadása (Körmend) 19 óra Körmend, Szent Erzsébet-templom
24 órás szentségimádás (Szombathely) Szombathely, Szent György-templom (Herény)
27. vasárnap Sajtóapostolok VIII. Országos találkozója (Szombathely) Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely)
Bérmálás (Nádasd) 10 óra Nádasd, Szent Kereszt feltalálása és Szent Márton-templom
Bérmálás (Bagod) 15 óra Bagod, Szent István király-templom
28. hétfő
29. kedd
30. szerda