Szombathelyi Egyházmegye

>

»

<

«

Eseménynaptár – 2013. szeptember

1. vasárnap Püspöki szentmise és harangmegáldás 10 óra Csehimindszent, Mindenszentek-templom
Templommegáldás Káldon 15 óra Káld, Keresztelő Szent János kápolna
2. hétfő
3. kedd
4. szerda
5. csütörtök KÉSZ előadás Szombathelyen 17.30 óra Szombathely, Premontrei Gimnázium díszterme
6. péntek
7. szombat Kismáriacelli főbúcsú 16 óra Celldömölk, Nagyboldogasszony-templom
8. vasárnap Kismáriacelli főbúcsú 16 óra Celldömölk, Nagyboldogasszony-templom
KALÁSZ tagok összejövetele 14 óra Szombathely, Főplébánia Batthyány terme
Kisboldogasszony-napi búcsú Pusztacsatáron 15 óra Pusztacsatár, Nagyboldogasszony-templom
9. hétfő Egyházmegyei papi lelkinap 10 óra Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia
10. kedd
11. szerda Veni Sancte a szombathelyi ferences templomban 20 óra Szombathely, Szent Erzsébet-templom (Ferences)
12. csütörtök Szentségimádási óra papokért és papi hivatásokért a Székesegyházban Szombathely, Székesegyház (Madonna-kápolna)
13. péntek Az Ars Sacra fesztivál megnyitó ünnepsége Budapesten 15 óra Budapest, Múzeum krt. 14-16
Fatimai engesztelő est a Szombathelyi Egyházmegyében
Rendhagyó tárlatvezetés 18 óra Szombathely, Szombathelyi Egyházmegyei Levéltár (Szily J. u. 2.)
Szentmise a szentgotthárdi a Jó Pásztor kápolnában 17 óra Szentgotthárd-Rábakethely, Jó Pásztor kápolna
Gyalogos zarándoklat Zalaegerszegről Sümegre
14. szombat Gyalogos zarándoklat Zalaegerszegről Sümegre
Katekéták napja Zalaegerszegen 9.30 óra Zalaegerszeg, Mindszenty József Általános Iskola Gimnázium és Kollégium
Gyertyás körmenet és virrasztás Vasváron 18.30 óra Vasvár, Szentkút
15. vasárnap Gyalogos zarándoklat Zalaegerszegről Sümegre
Mária neve napi búcsú Vasváron 10 óra Vasvár
16. hétfő
17. kedd
18. szerda
19. csütörtök
20. péntek Családfesztivál Zalaegerszegen Zalaegerszeg
Katolikus Társadalmi Napok Budapesten Budapest, Nemzeti Múzeum kertje
21. szombat Családfesztivál Zalaegerszegen Zalaegerszeg
Katolikus Társadalmi Napok Budapesten Budapest, Nemzeti Múzeum kertje
A Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozat nyőgéri programjai Nyőgér
22. vasárnap Katolikus Társadalmi Napok Budapesten Budapest, Nemzeti Múzeum kertje
A Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozat nyőgéri programjai Nyőgér
23. hétfő
24. kedd
25. szerda Püspöki vizitáció Vasváron Vasvár
26. csütörtök
27. péntek Bérmálás a rumi gyermekotthonban 15 óra Rum, Rumi Többcélú Gyógypedagógiai Intézmény
28. szombat 24 órás szentségimádás Szombathelyen Szombathely, Szent Márton-templom
Mariazelli jubileumi vonatos zarándoklat 5 óra Mariazell
29. vasárnap Mariazelli jubileumi vonatos zarándoklat 5 óra Mariazell
Bérmálás Lentiben 10 óra Lenti, Szent Mihály-templom
Ifjúsági szentmise a Brenner János Kollégiumban 20 óra Szombathely, Brenner János Kollégium (Szily János u. 1.)
Engesztelő imanap és a Mindszenty-ház megáldása 15 óra Csehimindszent, Mindenszentek-templom
30. hétfő