Szombathelyi Egyházmegye

  

»

<

«

Eseménynaptár – 2017. április

1. szombat VAN IDŐM RÁD! – APÁK ÉS FIÚK HÉTVÉGÉJE KAPCSOLATUK ERŐSÍTÉSÉÉRT Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Karmelita u. 1.)
Nagyböjti lelkigyakorlat Zalaegerszegen Zalaegerszeg, Mária Magdolna-templom
Új Élet Krisztusban” kurzus Zalaegerszegen Zalaegerszeg, Szent Család Óvoda
24 órás szentségimádás Szombathely, Szent György-templom(Herény)
Szentmise Mindszenty bíboros születésének 125. évordulója alkalmából 10.30 Csehimindszent, Mindenszentek-templom
Gyalogos zarándoklat Zalaegerszegről Csehimindszentre Zalaegerszeg-Csehimindszent
Ferences triptichon - Előadás Szombathelyen 16.00 és 19.00 Szombathely, Szent Erzsébet-templom(Ferences, 9700 Szombathely, Szent Erzsébet tér 1.)
2. vasárnap VAN IDŐM RÁD! – APÁK ÉS FIÚK HÉTVÉGÉJE KAPCSOLATUK ERŐSÍTÉSÉÉRT Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Karmelita u. 1.)
Nagyböjti lelkigyakorlat Zalaegerszegen Zalaegerszeg, Mária Magdolna-templom
Új Élet Krisztusban” kurzus Zalaegerszegen Zalaegerszeg, Szent Család Óvoda
3. hétfő Isten és a teológia női arca - Nyilvános előadássorozat 18.00 Szombathely, Savaria Egyetemi Központ C. épület, nagyelőadó (Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.)
4. kedd Mire képes a bizalom a nevelésben? - Uzsalyné Dr. Pécsi Rita előadása 17.00 Zalaegerszeg, Szent Család Óvoda
5. szerda Ferenc pápa - Buenos Airestől a Vatikánig 18.00 Szombathely, Agora-Savaria Filmszínház
Brenner János Emlékév - Brenner János szobrának avatása 15.00 Szombathely, Brenner János Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Szombathely, Táncsics Mihály u. 48.)
Stációs szentmise 6:30 Szombathely, Szent István király plébániatemplom
6. csütörtök Családi /Had/ Erőforrásaink - Előadássorozat a Martineumban 18.00 Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Kálvária u. 1.)
Szombathely város nagyböjti lelkigyakorlata Szombathely,Székesegyház
7. péntek Szombathely város nagyböjti lelkigyakorlata Szombathely,Székesegyház
Stációs szentmise 6:30 Szombathely, Szent Kvirin-plébániatemplom (szalézi)
A HÚSVÉTI MISZTÉRIUM LELKÜLETE - Lelkigyakorlat a Martineumban Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Kálvária u. 1.)
8. szombat Szombathely város nagyböjti lelkigyakorlata Szombathely,Székesegyház
A HÚSVÉTI MISZTÉRIUM LELKÜLETE - Lelkigyakorlat a Martineumban Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Kálvária u. 1.)
Beszélgetés a ProChristie weboldal szerkesztőjével, Youssef Fakhourival Szombathelyen 14.00 Szombathely, Oladi ÁMK
Egyházmegyei Ifjúsági Találkozó Szombathely-Olad, Oladi Szakközépiskola
9. vasárnap A HÚSVÉTI MISZTÉRIUM LELKÜLETE - Lelkigyakorlat a Martineumban Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Kálvária u. 1.)
Virágvasárnapi ünnepi szentmise 10:00 Szombathely, Székesegyház
10. hétfő Passiókoncert Szombathelyen a Zárdatemplomban 18.00 Szombathely, Jézus Szíve-templom (Zárda)
11. kedd Fölmegyünk Jeruzsálemben - előadás 18.00 Szombathely, Herényiek Háza
12. szerda Mi terem a családfán? - Nyilvános előadássorozat a Martineumban 17.30 Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Kálvária u. 1.)
Stációs szentmise 6:30 Szombathely, Székesegyház
13. csütörtök Szentségimádás 10.00 Sitke
Olajszentelési szentmise 10:00 Szombathely, Székesegyház
Szentmise az Utolsó Vacsora emlékére 18:00 Szombathely, Székesegyház
14. péntek Keresztút megáldása Szentpéterfán 14.00 Szentpéterfa, Szent Péter és Pál-templom
Olvasmányos imaóra és reggeli dicséret 8:00 Szombathely, Székesegyház
Liturgia Urunk halálának emlékére 15:00 Szombathely, Székesegyház
Szombathely város keresztútja 20:00 Szombathely, Óperint utca, Szent Kvirin-emlékhely
15. szombat Olvasmányos imaóra és reggeli dicséret 8:00 Szombathely, Székesegyház
Húsvéti vigília 20:00 Szombathely, Székesegyház
16. vasárnap Ünnepi szentmise Urunk feltámadásának ünnepén 10:00 Szombathely, Székesegyház
17. hétfő
18. kedd
19. szerda
20. csütörtök Családi /Had/ Erőforrásaink - Előadássorozat a Martineumban 18.00 Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Karmelita u. 1.)
21. péntek
22. szombat Bérmálás 10.00 Nemesbőd, Szent Mihály plébániatemplom
Bérmálás 15.00 Csehimindszent, Mindenszentek plébániatemplom
Egyházmegyei Minisztránstalálkozó Zalaegerszeg, Mindszenty-iskola
23. vasárnap Bérmálás 10:00 Gyöngyösfalu, Szent Márton plébániatemplom
Templommegáldás és bérmálás 15:00 Nagyrákos, Borommei Szent Károly templom
24. hétfő Isten és a teológia női arca - előadássorozat 18.00 Szombathely, Savaria Egyetemi Központ C. épület, nagyelőadó (Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.)
A Brenner-iskola épületének Építőipari Nívódíját hirdető tábla avatása 10.00 Szombathely, Brenner Nevelési Központ (Szombathely, Táncsics Mihály utca 48.)
25. kedd
26. szerda Szerepváltozásaink felnőttkorba lépve 17.30 Szombathely, Martineum Felnőttképző Akadémia (Szombathely, Karmelita u. 1.)
KÉSZ előadás. Kürnyek Róbert: Új liturgikus mozgalom: út a hit megújulása felé. 17.00 Szombathely, Eölbey-ház
27. csütörtök
28. péntek ELTE és a szombathelyi egyházi felsőoktatás együttműködési megállapodásainak ünnepélyes aláírása 11.00 Szombathely, Püspöki Palota Díszterme (Szombathely, Berzsenyi Dániel tér 3.)
29. szombat 24 órás szentségimádás Szombathely, Szent Erzsébet-templom(Ferences)
Bérmálás 15:00 Bánokszentgyörgy, Szent György plébániatemplom
30. vasárnap Bérmálás 10:00 Zalaegerszeg, Zárdakápolna