Szombathelyi Egyházmegye

Szécshenyi 2020 - Európai Szociális Alap

A kőszegi Jézus Szíve templom 130. évfordulója

dsc-1119-jezus-szive-templomot-130-eves-szenteltek-1894-08-23-anKőszegen a Jézus Szíve templom 130 éves évfordulóját ünnepeli ebben az évben. Ebből az alkalomból Wimmer Roland gazdasági helynök, apát-plébános mutatott be ünnepi szentmisét.

Roland atya szentbeszédét az Ő élete történetével kezdte. Tizennégyéves korától hatalmas vágyat érzett a templom iránt, ez a vonzás egyre erősebb lett. Majd amikor tehette a reggeli szentmisével kezdte a napját. Évek után pap lett belőle. Amikor a kőszegi templomba lép mindig jó érzés fogja el. Ez a templom a kőszegiek otthona. Ez a templom csodás gyorsasággal nőtt ki a földből, a kőszegiek áldozatvállalását hirdeti a mai napig. A templom felszentelésének ünnepén Isten örömet ajándékoz az egész közösségnek. Velünkdsc-1091-jezus-szive-templomot-130-eves-szenteltek-1894-08-23-an az Isten. Isten különleges módon van hozzánk Jézus születése óta. Ő mindenben benne van, sugárzó erővel lép közénk Krisztus személyében. Találkozhatunk az Istennel az imádságban, a szentírás könyveinek olvasásában, a termetésben. Nincs a földön szentebb hely Krisztus testénél. Istennel Krisztusban találkozhatunk, a szentáldozásban a szívünkbe költözik. Isten fölötte áll a térnek. Az ember a templom mást érez, mint a világban. Elvarázsolja az embert a templom. Az Isten megtestesülésével belépett a térbe és az időbe, megvalósította a találkozást a Teremtő és a teremtett világ között. Ennek a szetélyei a templomok, ezek erőforrások, erőművek, amivel sugárzóvá teszik egy-egy közösség életét. Elbűvöl minket Isten szeretete, ami mágnesként vonz. A hit ajándék, a vallásos élet titok a meghívással együtt. Ha Krisztussal találkozunk, akkor találkozunk egymással is. 

A predikáció ITT meghallgatható.

A szentmise után Székely László kőszegi apát-plébánosról emlékeztek meg. A templom múltjáról és jelenésről előadást tartottak, a Fő téren pedig kiállítás nyílt a 19. század végén felvirágzott díszműbádogosság történetéről. 

Fotó: Kámán Zoltán