Úrnapja Jánosházán
Az egyik leginkább a népi vallásossághoz kötődő ünnep az Úrnapja. Egyházközségünk családjai évtizedek óta odaadó, hívő lelkülettel vettek részt az előkészületekben is. A négy sátrat készítő család és segítőik őrizték évről évre, sokszor évtizedeken át a sátrak fából készült alapvázát, s vállalták családról családra öröklődve e nemes feladatot. Szombaton délután a férfiak az erdőről kivágott gyertyán ágakkal bevonták a sátor keretét. Asszonyok és lányok kerti virágot gyűjtöttek. A virággal való díszítés vasárnap, a hajnali órákban volt. Így történt ez 2011. június 26-án is. Színpompás úrnapi sátrak készültek az Oltáriszentség ünnepére.
A szentmisén Bodorkós Imre plébános egy az 1200-as években élt szerzetes nővér látomását idézte fel, aki a Holdon egy fekete foltot látott. Buzgón imádkozva kérte a mennyei Atyát, segítse megfejteni álmát. Lelkivezetője szerint a Holdon lévő folt egy ünnep hiányát jelenti, mégpedig az Oltáriszentség ünnepének hiányát. Kezdeményezésére először csak az egyházmegyében, majd Itáliában, aztán az egész világon bevezették Jézus szent Testének és Vérének ünnepét, az Úrnapját. A plébános atya szentbeszéde további részében II. János Pál pápa tanítását mondta el az Oltáriszentség és az Egyház vonatkozásában. Biztatta a hívőket a vasárnapok megszentelésén túl a hétköznapok buzgóságára és a gyakori szentáldozásra.
A körmeneten a jánosházi plébánia hívein túl a filiák hívei is nagy számban képviseltették magukat, tanúbizonyságot téve hitükről.
Sik Tamásné