Szombathelyi Egyházmegye

Szécshenyi 2020 - Európai Szociális Alap

Csapat Diákolimpiai Bajnok a Brenner Sakkcsapata!

Sakk2018. április 7-8. között került megrendezésre az Országos Sakk Csapat Diákolimpia döntője Szombathelyen. Óriási sikert könyvelhetett el a házigazda Brenner-iskola, mivel az alsós fiúcsapata megnyerte kategóriáját.

Sakk 137 csapat – összesen 551 versenyző vett részt a szombathelyi viadalon. Az olimpia bajnok csapat tagjai: András Ferenc, Vilics Hanna, Rátkai Miklós, Szabó Gergő, Kiss László. Gratulálunk az eredményhez!

Külön öröm, hogy Vilics Hanna a 2. táblán, míg Rátkai Miklós a 3. táblán a legjobb versenyző címet is megkapta!

A Brenner-iskola lány csapata is derekasan helytállt: ők 5. helyezést értek el. A csapat tagjai: Farkas Boglárka, Németh Zsófia, Hortobágyi Tamara, Babos Blanka. Hortobágyi Tamara a 3. táblán a legjobb versenyző címet is megkapta!

Sakk MiskolcA tavaszi szünetben – március 29-30-án - került megrendezésre az Országos Egyéni Sakk Diákolimpia Miskolcon. A Brenner-iskolából 5 tanuló szerepelt a versenyen: Vilics Hanna, Rátkai Miklós, Babos Blanka, Rátkai Bálint, András Ferenc.

Rátkai Miki és Rátkai Bálint, óriási küzdelemben ezüstérmet szerzett. Rátkai Miklós csoportjában két 9/8 pontos gyermek végzett az élen. Pontozás alapján Miklós végzett a második helyen.

Vilics Hanna 8. helyen végzett.

Babos Blanka 12. helyezést szerezte meg. András Ferenc a középmezőnyben végzett.