Szombathelyi Egyházmegye

Szécshenyi 2020 - Európai Szociális Alap

Lelkipásztori munkatársak megbízólevelének ünnepélyes átadása

image00011A pap sem egyszemélyes hadsereg, hanem szolgálata ellátásában is segítségre szorul. Ezt ünnepelték január 8-án, vasárnap a zalaegerszegi Kertvárosi-templomban azzal, hogy Székely János megyéspüspök megbízólevelét ünnepélyes keretek között vehették át a plébánia munkatársai.

Urunk megkeresztelkedésének ünnepe lezárja a karácsonyi ünnepkört. Ám plébániánkon mégsem csak valaminek a lezárását, végét, befejezését ünnepelhettük, hanem lelkipásztori munkatársak ígérettételével és megbízólevelének átadásával egy új kezdetet is ültünk, amely inkább a folyamatosság és a továbbhaladás formáját ölti. Hiszen mindazok folytathatják szolgálatukat, akik eddig is aktívan kivették részüket a lelki élet szervezésében, segítésében.

Így plébániánkon az itt szolgáló pap mellett továbbra is végzik szolgálatukat akolitusaink és lelkipásztori munkatársaink. Isten áldása kísérje valamennyiük szolgálatát!