Szombathelyi Egyházmegye

Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban

2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)Dr. Veres András megyéspüspök találkozóra hívta a sajtó képviselőit 2010. december 8-án, 10 órakor a Szombathelyi Egyházmegyei Levéltárnak otthont adó Eölbei-házba. A sajtótájékoztatón a média képviselői és az érdeklődők mellett részt vett dr. Puskás Tivadar, városunk polgármestere, dr. Kaczmarski János jegyző, dr. Konkoly István nyugalmazott püspök, továbbá jelen voltak a székeskáptalan tagjai is.

A találkozó első témájaként püspök atya ismertette, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2010. december 26-a és 2011. december 30-a között hirdeti meg a Család Évét.

A Szombathelyi Egyházmegye területén egyetlen településen, a Zala megyei Tófejen található Szent Család tiszteletére szentelt templom, ezért itt lesz az ünnepet megnyitó püspöki szentmise 2010. december 26-án, 14.30 órakor. Az ünnepi alkalomra a főpásztor minden plébániáról legalább egy családot invitál, akik képviselik majd az adott egyházközséget. Ezen a napon a plébániai szentmiséken is megnyitják a Család Évét, amelyre a  Magyar Katolikus Püspöki Konferencia körlevet tett közzé. A kezdeményezés célja, hogy az emberek a házasság- és családellenes légkörben bátorítást és támogatást kapjanak az Egyháztól – fogalmazott a főpásztor.

A Kairosz Kiadó gondozásában megjelent Haider Márta dr. Veres András megyéspüspökkel készített interjúkötete …mert Isten megszólított címmel. A könyvet – amelyben többek között a keresztények közéleti felelősségvállalásáról, valamint hitbeli és erkölcsi kérdésekről nyilatkozik a főpásztor – a szerkesztő és dr. Pácz Miklós nyugalmazott főorvos mutatta be a közönségnek.

Ezt követően Horváthné Simon Katalin vette át a szót, aki a szintén a napokban megjelent, A szombathelyi püspöki palota című albummal kapcsolatban osztotta meg gondolatait az egybegyűltekkel. A Martinus Könyv- és Folyóirat Kiadó gondozásában megjelent könyvet Zsámbéky Monika írta és szerkesztette, a fotókat Németh József fényképész készítette. A sajtótájékoztató után lehetőség nyílt megvásárolni a kiadványt a Martinus Kiadó standjánál.

A találkozó utolsó témájaként a főpásztor ismertette, hogy 2010. december 11-én, 16 órakor ünnepélyes keretek között kerül sor Nagylengyelben a Szent Család Szociális Központ megnyitására. Az egykori plébánia épületében kialakított központ a környező településeken élő – Gellénháza, Ormándlak, Nagylengyel, Iborfia, Gombosszeg, Lickóvadamos, Petrikeresztúr, Teskánd, Babosdöbréte – megváltozott munkaképességűek nappali ellátója lesz, ahol harminc fő foglalkoztatására nyílik lehetőség. Megnyitó beszédet mond Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke. Az épületet dr. Veres András megyéspüspök áldja meg, majd szentmisét mutat be.

A sajtótájékoztatón dr. Pem László irányítása mellett részt vett a Werner Kórus néhány tagja is, akik három éneket adtak elő a résztvevők nagy örömére.

Szombathelyi Egyházmegye Sajtószolgálat

 

2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)

2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)

2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)2010.12.08. - Püspöki sajtótájékoztató és könyvbemutató az Eölbei-házban (Szombathely)

Fotó: Teklits Tamás